aanvraag milieu - Ham 68, 9000 Gent - OMV_2026037098
Inzage in openbaar onderzoek
Omwille van de auteursrechtelijke bescherming worden hier geen plannen ter inzage gelegd.
Voor het inkijken van het volledige dossier klikt u door naar het inzageloket (https://omgevingsloketinzage.omgeving.vlaanderen.be)
Daar kan u ook uw bezwaar digitaal opladen.
Gegevens aanvraag
Projectnummer: OMV_2026037098
Vergunningverlenende overheid: Deputatie
Aard van de aanvraag: Aanvraag omgevingsproject
Onderwerp: Het verder exploiteren en veranderen van een elektriciteitscentrale, inclusief het project-MER (PR3777)
Rubrieken:
3.2.2°a) | lozen van huishoudelijk afvalwater (niet afkomstig van woongelegenheden) zonder behandeling in een afvalwaterzuiveringsinstallatie, in een lozingspunt gelegen in een centraal gebied en/of een collectief geoptimaliseerd en individueel te optimaliseren buitengebied of buiten het zoneringsplan (meer dan 600 m³/jaar) | klasse 3 | Hernieuwing
6.4.1° | opslagplaatsen voor brandbare vloeistoffen met een totale opslagcapaciteit van 200 l tot en met 50.000 l | klasse 3 | Hernieuwing
15.1.1° | stallen van 3 tot en met 25 autovoertuigen en/of aanhangwagens, andere dan personenwagens | klasse 3 | Hernieuwing
16.5. | ontspanningsstations voor gassen, met een maximumdebiet van meer dan 20.000 Nm³/h | klasse 1 | Hernieuwing
17.1.2.2.2° | opslagplaatsen voor gevaarlijke gassen in vaste reservoirs, met een gezamenlijk waterinhoudsvermogen van meer dan 3000 liter tot en met 10.000 liter | klasse 2 | Hernieuwing
17.3.2.1.2.1° | overige ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 3 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 100 kg tot en met 10 ton | klasse 3 | Hernieuwing
17.3.7.1°a) | op lange termijn gezondheidsgevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS08 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 100 kg tot en met 20 ton, als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied | klasse 3 | Hernieuwing
17.3.8.2° | voor het aquatisch milieu gevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS09 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 2 ton tot en met 200 ton | vlarebo : A | klasse 2 | Hernieuwing
17.4. | opslagplaatsen voor gevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, met uitzondering van de opslagplaatsen, vermeld in rubriek 48, en producten, gekenmerkt door gevarenpictogram GHS01, in verpakkingen met een inhoudsvermogen van maximaal 30 liter of 30 kilogram, voor zover de maximale opslag begrepen is tussen 50 kg of 50 l en 5000 kg of 5000 l | klasse 3 | Hernieuwing
24.2. | geïntegreerde, kleine laboratoria gericht op de interne controle van de eigen productieprocessen of de eigen waterzuiveringsinstallatie, waar afvalwater eigen aan de laboratoriumtechnieken wordt gegenereerd | klasse 3 | Hernieuwing
29.5.2.1°a) | smederijen (andere dan rubriek 29.5.1) en mechanisch behandelen van metalen en vervaardigen van voorwerpen uit metaal, volledig gelegen in een industriegebied (van 5 kW tot en met 200 kW) | vlarebo : O | klasse 3 | Hernieuwing
29.5.7.1°a)1) | ontvetten van metalen of voorwerpen van metaal door middel van gehalogeneerde oplosmiddelen of oplosmiddelen met een ontvlammingspunt tot en met 55° C, volledig gelegen in een industriegebied (van 10 l tot en met 1 000 l) - andere dan rubriek 15.5 | vlarebo : O | klasse 3 | Hernieuwing
39.4.2° | andere warmtewisselaars dan de warmtewisselaars, vermeld in rubriek 39.2, en de warmtewisselaars voor op een stoomdistributienet aangesloten woningen, met een individuele inhoud van de secundaire ruimte van meer dan 5000 l | klasse 2 | Hernieuwing
43.1.3° | stookinstallaties meer dan 5000 kW | vlarebo : A | klasse 1 | Hernieuwing
3.7.3° | Het lozen van bedrijfsafvalwater afkomstig van het gebruik van oppervlaktewater uitsluitend voor thermische energieopslag en teruglozing in hetzelfde oppervlaktewater met een debiet van meer dan 100 m³/u. | Het lozen van bedrijfsafvalwater afkomstig van het gebruik van oppervlaktewater uitsluitend voor thermische energieopslag en teruglozing in hetzelfde oppervlaktewater met een debiet van maximaal 3.000 m³/uur en 15.000.000 m³/jaar |3000 m³/uur | 3000 m³/uur | klasse 1 | Nieuw
17.3.3.1°a) | oxiderende vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS03 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 200 kg tot en met 20 ton, als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied | De opslag van 7,5 ton onderhoudsproducten die oxiderend zijn in verplaatsbare houders |7,5 ton | 7,5 ton | klasse 3 | Nieuw
39.1.1° | stoomgeneratoren, andere dan lagedruk stoomgeneratoren (waterinhoud van 25 l tot en met 500 l) | 2 stoomgeneratoren op GM71 en GM72 met een individuele inhoud van 500 liter |1000 liter | 1000 liter | klasse 3 | Nieuw
3.5.3° | lozen van koelwater (meer dan 100 m³/u) | Reductie koelwaterdebiet met 6.300 m³/uur tot een debiet van maximaal 750m³/uur en 1.750.000 m³/jaar
Hernieuwing van de vergunning voor de lozing van koelwater |-6300 m³/uur | -6300 m³/uur | klasse 1 | Verandering
3.6.3.2° | afvalwaterzuiveringsinstallaties met inbegrip van het lozen van effluentwater voor de behandeling van bedrijfsafvalwater dat al of niet een of meer van de gevaarlijke stoffen, vermeld in bijlage 2C, bevat in hogere concentraties dan de indelingscriteria andere dan rubriek 3.6.5 (meer dan 5 m³/u tot en met 50 m³/u) | Reductie van het bedrijfsafvalwaterdebiet op de riolering met 9 m³/uur (na fysicochemische zuivering) tot een debiet van 16 m³/uur, 125 m³/dag en 3.250 m³/jaar
Hernieuwing van de vergunning voor de lozing van bedrijfsafvalwater |-9 m³/uur | -9 m³/uur | vlarebo : A | klasse 2 | Verandering
12.1.1.3° | wisselspanning opwekken met een geïnstalleerd totaal elektrisch vermogen van meer dan 10.000 kVA | Door de uitbating van de GH00 als OCGT en niet als STEG is de stoomturbine STEG niet langer in gebruik.
Hernieuwing vergunning elektriciteitsproductie met een geïnstalleerd totaal elektrisch vermogen van
Gasturbine 1 en 2: 2 x 78 MVA
Gasturbine STEG: 51 MVA
Nooddiesel 1: 0,650 MVA
Nooddiesel 2: 1,705 MVA
Gasmotoren GM 71 en GM 72: 2 x 3,7 MVA
Gasmotor CPH80: 4,95 MVA |-16700 kVA | -16700 kVA | vlarebo : B | klasse 1 | Verandering
12.2.2° | transformatoren (gebruik van) met een individueel nominaal vermogen van meer dan 1.000 kVA | Uitbreiding met 10 transformatoren met volgende individuele vermogens van 4 x 2,8 MVA, 2 x 10 MVA, 4 x 4 MVA
Hernieuwing van de vergunning voor 12 transformatoren met een individueel nominaal vermogen van respectievelijk 3 x 1,2 MVA - 1,57 MVA - 1,6 MVA - 1,7 MVA - 2 x 3,7 MVA - 8 MVA - 50 MVA en 2 x 80 MVA |47200 kVA | 47200 kVA | klasse 2 | Verandering
16.3.2°b) | koelinstallaties, luchtcompressoren, warmtepompen en airconditioningsinstallaties (meer dan 200 kW) | Verandering door
* vervanging van een airco met een vermogen van 1,76 kW door een airco met een vermogen van 6 kW
* uitbreiding met 2 warmtepompen met een individueel vermogen van 5.000 kW
Hernieuwing van de vergunning |10004,24 kW | 10004,24 kW | klasse 2 | Verandering
17.1.2.1.3° | opslagplaatsen voor gevaarlijke gassen in verplaatsbare recipiënten, met uitzondering van de opslagplaatsen, vermeld in rubriek 48, met een gezamenlijk waterinhoudsvermogen van meer dan 10.000 liter | De verandering van de opslag van gassen in verplaatsbare recipiënten door een uitbreiding van de opslag met 1.920 liter.
Voor een detail van de flessen wordt verwezen naar de bijlage R17.1.2 bij deze rubriekentabel.
De hernieuwing van de bestaande opslag van gassen in verplaatsbare recipiënten voor een totaal van 10.322 liter |1920 liter | 1920 liter | klasse 1 | Verandering
17.3.2.1.1.2° | ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 3: gasolie, diesel, lichte stookolie en gelijkaardige vloeistoffen met een vlampunt ≥ 55 °C met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 20 ton tot en met 500 ton | De vaste houders met een inhoud van 80.000 liter en 100.000 liter zijn buiten gebruik gesteld.
Een houder met een inhoud van 30.000 liter (25,05 ton) wordt nieuw voorzien. |-125,25 ton | -125,25 ton | vlarebo : A* | klasse 2 | Verandering
17.3.2.2.2°b) | ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 1 en 2 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 2 ton tot en met 50 ton als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied voor de opslag in bovengrondse houders of een combinatie van bovengrondse en ondergrondse houders | De opslag van ontvlambare vloeistoffen categorie 1 en 2 is gereduceerd met 7,5 ton.
Hernieuwing van de opslag van ontvlambare vloeistoffen categorie 1 en 2 met een maximum van 6 ton |-7,5 ton | -7,5 ton | vlarebo : A* | klasse 2 | Verandering
17.3.4.2°a) | bijtende vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS05 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 20 ton tot en met 100 ton, als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied | Uitbreiding van de opslag bijtende vloeistoffen en vaste stoffen met 7,5 ton onderhoudsproducten in verplaatsbare houders.
Hernieuwing van de bestaande opslag bijtende vloeistoffen en vaste stoffen met een capaciteit van 35,93 ton in verplaatsbare en vaste houders |7,5 ton | 7,5 ton | vlarebo : A | klasse 2 | Verandering
17.3.5.1°a) | giftige vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS06 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 10 kg tot en met 2 ton, als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied | Uitbreiding van de opslag van giftige vloeistoffen en vaste stoffen met 200 kg in verplaatsbare recipiënten (onderhoudsproducten)
Hernieuwing van maximaal 1.350 kg opslag van giftige vloeistoffen en vaste stoffen in verplaatsbare recipiënten (hydrazinehydraat) |200 kg | 200 kg | klasse 3 | Verandering
17.3.6.2°a) | schadelijke vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS07 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 20 ton tot en met 100 ton als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied | Uitbreiding van de opslagcapaciteit met 7,5 ton schadelijke vloeistoffen en vaste stoffen in verplaatsbare houders
Hernieuwing van de bestaande opslag van 16,8 ton schadelijke vloeistoffen en vaste stoffen, waarvan 16,1 ton HCl in een bovengrondse houder van 14.000 liter en 0,7 ton hydraulische olie in verplaatsbare recipiënten |7,5 ton | 7,5 ton | vlarebo : A | klasse 2 | Verandering
31.1.3° | stationaire motoren en gasturbines met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van meer dan 5000 kW | Verandering: omvorming van de STEG naar een OCGT van 102 MWth
Hernieuwing van de vergunning voor 8 vast opgestelde motoren waarvan:
2 nooddieselaggregaten van respectievelijk 1,5 MWth en 4,6 MWth
1 OCGT van 102 MWth
2 gasturbines van elk 150 MWth
2 gasmotoren van elk 6,4 MWth
Gasmotor CHP80: 12 MWth |0 kW | 0 kW | klasse 1 | Verandering
39.1.3° | stoomgeneratoren, andere dan lagedruk stoomgeneratoren (waterinhoud van meer dan 5000 l) | Het buiten gebruik stellen van ketel 20 met een generator van 200.000 liter
De hernieuwing van de vergunning voor 5 stoomgeneratoren met een resp. waterinhoud van 26.000 liter (ketel 18), 28.000 liter (ketel 19), 36.000 liter (ketel 22), 22.326 liter (ketel 23) en 22.326 liter (ketel 24) |-200000 liter | -200000 liter | klasse 2 | Verandering
39.2.1° | stoomvaten, met inbegrip van warmtewisselaars waarvan de primaire ruimte als stoomvat wordt beschouwd, met een individuele inhoud van 300 l tot en met 5000 l | Buiten gebruik stellen van 2 stoomvaten van respectievelijk 450 liter en 1.500 liter
Hernieuwing van de vergunning voor 2 stoomvaten van respectievelijk 1.000 liter en 2.000 liter |-1950 liter | -1950 liter | klasse 3 | Verandering
39.2.2° | stoomvaten, met inbegrip van warmtewisselaars waarvan de primaire ruimte als stoomvat wordt beschouwd, met een individuele inhoud van meer dan 5000 l | Reductie inhoud stoomvat vergund voor 9.000 l met 1.500 liter tot 7.500 liter
Hernieuwing vergunning stoomvaten met een individuele inhoud van 7.500 liter, 2 x 15.000 liter en 2 x 75.000 liter |-1500 liter | -1500 liter | klasse 2 | Verandering
39.4.1° | andere warmtewisselaars dan de warmtewisselaars, vermeld in rubriek 39.2, en de warmtewisselaars voor op een stoomdistributienet aangesloten woningen, met een individuele inhoud van de secundaire ruimte van 25 l tot en met 5000 l | Reductie van het aantal vergunde warmtewisselaars (- 9 stuks) en reductie van het totaal vergunde inhoudsvermogen met 5.434 liter
Uitbreiding met een nieuwe warmtewisselaar (e-boiler) met een inhoud van 2600 liter
Hernieuwing van de bestaande warmtewisselaars met inhouden van 3.000 l (na wijziging), 3 x 150 liter, 2 x 130 liter, 74 liter en 2 x 25 liter |-2834 liter | -2834 liter | klasse 3 | Verandering
39.6.2° | industriële installaties voor de productie van warm water met een totaal vermogen (het vermogen van de brander valt onder rubriek 43) van meer dan 50 MW | Reductie van het vermogen door het buiten gebruik stellen van de aftap ketel 20 met 15,6 MW en van 17,6 MW aftap STEG.
Hernieuwing van de vergunning voor de productie van warm water met een totaal vermogen van 60,3 MWth:
* ketel 18 en ketel 19 (2 x 8,5 MWth),
* ketel 22 (14,6 MWth)
* ketel 23 en ketel 24 (2 x 7,5 MWth)
* recuperatie gasmotoren (2 x 1,35 MWth, en 1 x 6 MWth)
* ketel 20QHM (5 MWth) |-33,2 MW | -33,2 MW | klasse 1 | Verandering
39.7.2° | industriële installaties voor het transport van stoom of warm water (uitgezonderd de transportleidingen) met een totaal vermogen van meer dan 200 kW | Uitbreiding van warm waterpompen met 4 pompen met een vermogen van 7 kW (condensaat), 2 pompen met een vermogen van 15 kW (CHP80) en 1 pomp met een vermogen van 10 kW (E-boiler)
Hernieuwing van de vergunning van de pompen voor het transport van stoom/warm water met een vermogen van respectievelijk 7 kW, 2 x 12 kW, 3 x 40 kW, 57 kW, 110 kW en 2 x 139 kW |68 kW | 68 kW | klasse 1 | Verandering
43.3.2° | stoken in installaties, inclusief stationaire motoren en gasturbines 50 MW of meer | Verandering: omvorming STEG naar een OCGT van 102 MWth
Hernieuwing vergunning stookinstallaties, incl. stationaire motoren en gasturbines met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van 489,76 MWth:
* 1 OCGT van 102 MWth
* 2 gasturbines 1 en 2 van elk 150 MWth
* 2 Ketels 18 en 19 van elk 9,5 MWth
* Ketel 22 van 16,2 MWth
* 2 ketels 23 en 24 van elk 8,33 MWth
* ketel 20QHM van 5 MWth
* 2 gasmotoren GM71 en GM72 van elk 6,4 MWth
* gasmotor CHP80 van 12 MWth
* 2 nooddieselmotoren van resp. 1,5 MWth en 4,6 MWth |0 MW | 0 MW | vlarebo : A,S | klasse 1 | Verandering
43.4. | installaties voor het verbranden van brandstof met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van meer dan 20 MW, met uitzondering van installaties voor het verbranden van gevaarlijke afvalstoffen of stedelijk afval
opmerking: Er kan overlapping zijn met rubriek 2.3.4, 31.1, 43.1, 43.2 en 43.3. | Verandering: omvorming STEG naar OCGT van 102 MWth
Hernieuwing vergunning stookinstallaties, incl. stationaire motoren en gasturbines met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van 489,76 MWth:
* 1 OCGT van 102 MWth
* 2 gasturbines 1 en 2 van elk 150 MWth
* 2 Ketels 18 en 19 van elk 9,5 MWth
* Ketel 22 van 16,2 MWth
* 2 ketels 23 en 24 van elk 8,33 MWth
* ketel 20QHM van 5 MWth
* 2 gasmotoren GM71 en GM72 van elk 6,4 MWth
* gasmotor CHP80 van 12 MWth
* 2 nooddieselmotoren van resp. 1,5 MWth en 4,6 MWth |0 MW | 0 MW | vlarebo : A | klasse 1 | Verandering
Bijstellingen voorwaarden:
Het belangrijkste milieuaspect dat bij deze afweging beoordeeld moet worden is het aspect geluid. Zoals ook blijkt uit het MER-rapport is bij de beoordeling van de geluidsimpact van de activiteiten rekening gehouden met een volcontinue productie. De geluidsbijdrage is afgetoetst ten opzichte van de strengste grenswaarden voor geluid met name de geluidsnormen voor de nacht.
Locatie(s)
Ham 68, 9000 Gent (afdeling 1 sectie A nrs. 2918/2 _) en (2918Z2)
Waar kunt u alle stukken inkijken?
Gedurende de periode van het openbaar onderzoek, dat loopt van 31 augustus 2026 tot en met 29 september 2026 kunt u bepaalde dossierstukken digitaal raadplegen via het Omgevingsloket.
Wenst u het volledige dossier (met alle plannen) in te kijken, dan komt u langs bij de Balie Bouwen, tijdens de openingsuren.
Er wordt een informatievergadering georganiseerd:
Datum: 09/09/2026 om 16:30
Locatie: digitaal, x x, x x
Let op: deze documenten zijn bestemd voor persoonlijk gebruik. Commercieel gebruik ervan is uitgesloten. De verantwoordelijkheid ligt bij de gebruiker van deze documenten. Bij een mogelijke inbreuk kan deze aangesproken worden door de betrokkene wiens intellectuele eigendomsrechten geschonden worden. De Stad Gent kan in deze op geen enkele manier aansprakelijk worden gesteld.
Hoe bezwaarschrift indienen?
Je kan een bezwaarschrift digitaal indienen via Omgevingsloketof door afgifte aan de Balie Bouwen (op afspraak). Het kan ook per brief, gericht aan het college van burgemeester en schepenen, Botermarkt 1, 9000 Gent. Dit kan ook via een aangetekende zending naar het college van burgemeester en schepenen, Botermarkt 1, 9000 Gent. Motiveer je bezwaarschrift en vermeld duidelijk op het bezwaarschrift het OMV-nummer.