aanvraag milieu/stedenbouw - Moervaartkaai 1, - OMV_2025065653
Inzage in openbaar onderzoek
Omwille van de auteursrechtelijke bescherming worden hier geen plannen ter inzage gelegd.
Voor het inkijken van het volledige dossier klikt u door naar het inzageloket (https://omgevingsloketinzage.omgeving.vlaanderen.be)
Daar kan u ook uw bezwaar digitaal opladen.
Gegevens aanvraag
Projectnummer: OMV_2025065653
Vergunningverlenende overheid: Deputatie
Aard van de aanvraag: Aanvraag omgevingsproject
Onderwerp: Het verder exploiteren en veranderen van een productiebedrijf van plantaardige oliën en biodiesel en het bouwen van een nieuwe ‘seed cleaning’ (IIOA + SH)
Rubrieken:
2.2.4.2°a) | Dierlijke bijproducten: opslag en activiteiten categorie 3-materiaal | vlarebo : A | klasse 2 | Hernieuwing
2.2.4.2°b) | Dierlijke bijproducten: opslag en activiteiten categorie 2-materiaal | vlarebo : A | klasse 1 | Hernieuwing
2.2.4.2°c) | dierlijke bijproducten: opslag en activiteiten categorie 1-materiaal | vlarebo : A | klasse 1 | Hernieuwing
2.2.5.e)3° | opslag en fysisch-chemische behandeling al of niet in combinatie met mechanische behandeling, van andere niet gevaarlijke afvalstoffen (meer dan 25 ton) | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
2.4.3.b)2° | nuttige toepassing van niet-gevaarlijke afvalstoffen met een capaciteit van meer dan 75 ton per dag, d.m.v. voorbehandeling van afval voor verbranding of meeverbranding | vlarebo : A,S | klasse 1 | Hernieuwing
2.4.7. | de destructie of verwerking van kadavers of dierlijk afval met een verwerkingscapaciteit van meer dan 10 ton per dag | vlarebo : A,S | klasse 1 | Hernieuwing
3.5.3° | lozen van koelwater (meer dan 100 m³/u) | klasse 1 | Hernieuwing
6.5.1° | brandstofverdeelinstallaties voor motorvoertuigen met maximaal 2 verdeelslangen | klasse 3 | Hernieuwing
7.11.1°b) | de fabricage van organisch-chemische producten, zoals zuurhoudende koolwaterstoffen, zoals:
alcoholen
aldehyden
ketonen
carbonzuren
esters
mengels van esters
acetaten
ethers
peroxiden
epoxyharsen | vlarebo : B,S | klasse 1 | Hernieuwing
7.12.1°a) | productie van organische chemicaliën (van 100 000 ton per jaar of meer) | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
12.1.1.3° | wisselspanning opwekken met een geïnstalleerd totaal elektrisch vermogen van meer dan 10.000 kVA | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
12.2.2° | transformatoren (gebruik van) met een individueel nominaal vermogen van meer dan 1.000 kVA | klasse 2 | Hernieuwing
15.1.1° | stallen van 3 tot en met 25 autovoertuigen en/of aanhangwagens, andere dan personenwagens | klasse 3 | Hernieuwing
17.1.2.2.3° | opslagplaatsen voor gevaarlijke gassen in vaste reservoirs met een gezamenlijk waterinhoudsvermogen van meer dan 10000 liter | klasse 1 | Hernieuwing
17.3.2.1.1.1°b) | ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 3 : gasolie, diesel, lichte stookolie en gelijkaardige vloeistoffen met een vlampunt ≥ 55°C met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 100 kg tot en met 20 ton | klasse 3 | Hernieuwing
17.3.2.1.2.3° | overige ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 3 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 200 ton | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
17.3.5.3° | giftige vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS06 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 5 ton | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
17.3.7.3° | op lange termijn gezondheidsgevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS08 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 50 ton | vlarebo : B | klasse 1 | Hernieuwing
17.3.8.2° | voor het aquatisch milieu gevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS09 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 2 ton tot en met 200 ton | vlarebo : A | klasse 2 | Hernieuwing
24.2. | geïntegreerde, kleine laboratoria gericht op de interne controle van de eigen productieprocessen of de eigen waterzuiveringsinstallatie, waar afvalwater eigen aan de laboratoriumtechnieken wordt gegenereerd | klasse 3 | Hernieuwing
31.1.3° | stationaire motoren en gasturbines met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van meer dan 5000 kW | klasse 1 | Hernieuwing
44.3. | opslagplaatsen voor vetten, wassen, oliën of andere niet-eetbare vetstoffen met een capaciteit van meer dan 10 ton, met uitzondering van de opslagplaatsen, vermeld in rubriek 17 en 48 | klasse 2 | Hernieuwing
45.14.1°b) | opslag voor losse granen en voor groenvoeders in een gebied ander dan woongebied met landelijk karakter en agrarische gebieden - andere dan rubriek 48 (meer dan 10 m³) | klasse 2 | Hernieuwing
45.16.2°a) | bewerking en verwerking, behalve het uitsluitend verpakken, van de volgende grondstoffen, al dan niet eerder bewerkt of onbewerkt, voor de fabricage van levensmiddelen of voeder van uitsluitend plantaardige grondstoffen met een productiecapaciteit van meer dan 300 ton per dag eindproducten | klasse 1 | Hernieuwing
45.17.1° | vervaardigen van plantaardige of dierlijke oliën en vetten met een productiecapaciteit van 60.000 ton of meer per jaar | vlarebo : O | klasse 1 | Hernieuwing
59.16.1° | extractie van plantaardige oliën en dierlijke vetten en raffinage van plantaardige oliën met een jaarlijks oplosmiddelverbruik van meer dan 10 ton | vlarebo : A | klasse 1 | Hernieuwing
3.6.1. | afvalwaterzuiveringsinstallatie (+ lozen effluentwater en ontwateren slibproductie) voor de behandeling van huishoudelijk afvalwater, ander dan afkomstig van woongelegenheden, met een debiet van meer dan 600 m³ per jaar | Uitbreiding met met 1.020 m³/jaar naar een totaal van 5.550 m³/jaar (185 VTE x 30 m³/VTE/jaar) |1020 m³/jaar | 1020 m³/jaar | klasse 3 | Verandering
3.6.3.2° | afvalwaterzuiveringsinstallaties met inbegrip van het lozen van effluentwater voor de behandeling van bedrijfsafvalwater dat al of niet een of meer van de gevaarlijke stoffen, vermeld in bijlage 2C, bevat in hogere concentraties dan de indelingscriteria andere dan rubriek 3.6.5 (meer dan 5 m³/u tot en met 50 m³/u) | Vermindering van de lozing bedrijfsafvalwater met:
- 161,95 m³/u naar 45 m³/u
- 1.326 m³/dag naar 900 m³/dag
- 215.199 m³/jaar naar 164.250 m³/jaar |-161,95 m³/uur | -161,95 m³/uur | vlarebo : A | klasse 2 | Verandering
6.4.3° | opslagplaatsen voor brandbare vloeistoffen met een totale opslagcapaciteit van meer 5.000.000 l | Vermindering met 3.000 liter diverse brandbare vloeistoffen in verplaatsbare recipiënten |-3000 liter | -3000 liter | vlarebo : B* | klasse 1 | Verandering
16.3.2°b) | koelinstallaties, luchtcompressoren, warmtepompen en airconditioningsinstallaties (meer dan 200 kW) | Vermindering met 5,75 kW |-5,75 kW | -5,75 kW | klasse 2 | Verandering
17.1.2.1.2° | opslagplaatsen voor gevaarlijke gassen in verplaatsbare recipiënten, met uitzondering van de opslagplaatsen, vermeld in rubriek 48, met een gezamenlijk waterinhoudsvermogen van meer dan 1000 liter tot en met 10.000 liter | Uitbreiding met 3.763 liter |3763 liter | 3763 liter | klasse 2 | Verandering
17.3.2.2.3°b) | ontvlambare vloeistoffen van gevarencategorie 1 en 2 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 50 ton, als de inrichting volledig is gelegen in industriegebied voor de opslag in bovengrondse houders of een combinatie van bovengrondse en ondergrondse houders | Vermindering vloeistoffen in verplaatsbare recipiënten met 3,57 ton |-3,57 ton | -3,57 ton | vlarebo : B* | klasse 1 | Verandering
17.3.4.3° | bijtende vloeistoffen en vaste stoffen, opslagplaatsen voor vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering gekenmerkt door het gevarenpictogram GHS05 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 100 ton | Uitbreiding stoffen in verplaatsbare recipiënten met 2,511 ton |2,511 ton | 2,511 ton | vlarebo : B | klasse 1 | Verandering
17.3.6.3° | schadelijke vloeistoffen en vaste stoffen op basis van etikettering met gevarenpictogram GHS07 met een gezamenlijke opslagcapaciteit van meer dan 100 ton | - Regularisatie blusschuimhouder van 3 m³ naar 2,5 m³ waardoor totale hoeveelheid blusschuim verminderd van 18,54 ton naar 18,13 ton
- Vermindering opslag stoffen in verplaatsbare recipiënten met 0,14 ton |-0,55 ton | -0,55 ton | vlarebo : B | klasse 1 | Verandering
17.4. | opslagplaatsen voor gevaarlijke vloeistoffen en vaste stoffen, met uitzondering van de opslagplaatsen, vermeld in rubriek 48, en producten, gekenmerkt door gevarenpictogram GHS01, in verpakkingen met een inhoudsvermogen van maximaal 30 liter of 30 kilogram, voor zover de maximale opslag begrepen is tussen 50 kg of 50 l en 5000 kg of 5000 l | Uitbreiding met 168 kg |168 kg | 168 kg | klasse 3 | Verandering
29.5.2.1°a) | smederijen (andere dan rubriek 29.5.1) en mechanisch behandelen van metalen en vervaardigen van voorwerpen uit metaal, volledig gelegen in een industriegebied (van 5 kW tot en met 200 kW) | Vermindering met 1,5 kW |-1,5 kW | -1,5 kW | vlarebo : O | klasse 3 | Verandering
29.5.7.1°a)1) | ontvetten van metalen of voorwerpen van metaal door middel van gehalogeneerde oplosmiddelen of oplosmiddelen met een ontvlammingspunt tot en met 55° C, volledig gelegen in een industriegebied (van 10 l tot en met 1 000 l) - andere dan rubriek 15.5 | Uitbreiding met 190 liter:
- wastafel 90 liter
- wastafel 100 liter |190 liter | 190 liter | vlarebo : O | klasse 3 | Verandering
39.1.3° | stoomgeneratoren, andere dan lagedruk stoomgeneratoren (waterinhoud van meer dan 5000 l) | Verwijdering stoomketels 20.000 liter en 10.000 liter.
Verplaatsing uit rubriek 39.4 van stoomgeneratoren 7.810 liter en 9.950 liter |-12240 liter | -12240 liter | klasse 2 | Verandering
39.2.1° | stoomvaten, met inbegrip van warmtewisselaars waarvan de primaire ruimte als stoomvat wordt beschouwd, met een individuele inhoud van 300 l tot en met 5000 l | Regularisatie 5.835 liter |5835 liter | 5835 liter | klasse 3 | Verandering
39.2.2° | stoomvaten, met inbegrip van warmtewisselaars waarvan de primaire ruimte als stoomvat wordt beschouwd, met een individuele inhoud van meer dan 5000 l | Regularisatie 7.252 liter |7252 liter | 7252 liter | klasse 2 | Verandering
39.4.1° | andere warmtewisselaars dan de warmtewisselaars, vermeld in rubriek 39.2, en de warmtewisselaars voor op een stoomdistributienet aangesloten woningen, met een individuele inhoud van de secundaire ruimte van 25 l tot en met 5000 l | Regularisatie 23 881 liter |23881 liter | 23881 liter | klasse 3 | Verandering
39.4.2° | andere warmtewisselaars dan de warmtewisselaars, vermeld in rubriek 39.2, en de warmtewisselaars voor op een stoomdistributienet aangesloten woningen, met een individuele inhoud van de secundaire ruimte van meer dan 5000 l | - Verplaatsing van de vergunde hoeveelheid (17.760 l) naar rubriek 39.1
- regularisatie 14.000 l |-3760 liter | -3760 liter | klasse 2 | Verandering
43.1.3° | stookinstallaties meer dan 5000 kW | Verwijdering van stookinstallatie 10,2 MW |-10200 kW | -10200 kW | vlarebo : A | klasse 1 | Verandering
43.3.2° | stoken in installaties, inclusief stationaire motoren en gasturbines 50 MW of meer | Verwijdering stookinstallatie 10,2 MW |-10,2 MW | -10,2 MW | vlarebo : A,S | klasse 1 | Verandering
43.4. | installaties voor het verbranden van brandstof met een totaal nominaal thermisch ingangsvermogen van meer dan 20 MW, met uitzondering van installaties voor het verbranden van gevaarlijke afvalstoffen of stedelijk afval
opmerking: Er kan overlapping zijn met rubriek 2.3.4, 31.1, 43.1, 43.2 en 43.3. | Verwijdering stookinstallatie 10,2 MW |-10,2 MW | -10,2 MW | vlarebo : A | klasse 1 | Verandering
44.2.3°a) | andere inrichtingen voor het vervaardigen of behandelen van plantaardige of dierlijke oliën en vetten, wassen, of andere niet-eetbare vetstoffen dan de inrichtingen, vermeld in rubriek 44.1, met een geïnstalleerde totale drijfkracht van meer dan 1000 kW, als de inrichting volledig is gelegen in een industriegebied | Regularisatie 1.647,5 kW |1647,5 kW | 1647,5 kW | vlarebo : A | klasse 1 | Verandering
45.3.3°a) | bereiden van voedingsvetten van plantaardige of dierlijke oorsprong: oliën, vetten, margarines, gelatine enzovoort, met een geïnstalleerde totale drijfkracht van meer dan 1000 kW, als de inrichting volledig is gelegen in een industriegebied | Regularisatie 706 kW |706 kW | 706 kW | vlarebo : A | klasse 1 | Verandering
Bijstellingen voorwaarden:
Locatie(s)
Moervaartkaai 1, 9042 Gent (afdeling 13 sectie R nrs. 19L), (19N), (19P), (19M), (19R), (1649H), (1649F), (1649B), (1649D), (1649C), (1649E), (1649K) en (1649G)
Waar kunt u alle stukken inkijken?
Gedurende de periode van het openbaar onderzoek, dat loopt van 6 mei 2026 tot en met 4 juni 2026 kunt u bepaalde dossierstukken digitaal raadplegen via het Omgevingsloket.
Wenst u het volledige dossier (met alle plannen) in te kijken, dan komt u langs bij de Balie Bouwen, tijdens de openingsuren.
Er wordt een informatievergadering georganiseerd:
Datum: 07/05/2026 om 19:30
Locatie: Digitaal, / /, / /
Let op: deze documenten zijn bestemd voor persoonlijk gebruik. Commercieel gebruik ervan is uitgesloten. De verantwoordelijkheid ligt bij de gebruiker van deze documenten. Bij een mogelijke inbreuk kan deze aangesproken worden door de betrokkene wiens intellectuele eigendomsrechten geschonden worden. De Stad Gent kan in deze op geen enkele manier aansprakelijk worden gesteld.
Hoe bezwaarschrift indienen?
Je kan een bezwaarschrift digitaal indienen via Omgevingsloketof door afgifte aan de Balie Bouwen (op afspraak). Het kan ook per brief, gericht aan het college van burgemeester en schepenen, Botermarkt 1, 9000 Gent. Dit kan ook via een aangetekende zending naar het college van burgemeester en schepenen, Botermarkt 1, 9000 Gent. Motiveer je bezwaarschrift en vermeld duidelijk op het bezwaarschrift het OMV-nummer.
3A
2A
7
3D
3C
2C
4
6
1
3B
5B
2B
5A
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: NW
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: NO
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: ZO
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: ZW
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: NW
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: NO
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: ZO
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: ZW
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Funderingriolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Gelijkvloers
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +3
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +4
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +5
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +6
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +7
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: niveau +25.25
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Funderingriolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Gelijkvloers
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +3
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +4
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +5
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +6
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Verdieping +7
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: niveau +25.25
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede B
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede B
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan relief
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan relief
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A reliëf
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A reliëf
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan riolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan riolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A riolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A riolering
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 3
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 4
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 5
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 6
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 7
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 8
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: foto 9
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Inplantingsplan
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Inplantingsplan
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Inplantingsplan
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Legende
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Legende
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 1
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Terreinprofiel 2
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan verharding
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Grondplan verharding
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A verharding
Werken - GENT 13 AFD, sectie R, perceel 19/00R000: Snede A verharding
Overzicht
Toelichting PIV2
Project-MER
Project-MER - bijlagen
Niet-technische samenvatting (NTS)